Ker je od najave natečaja Kdo ve?, ki ga pri SFD skupaj organiziramo s Slovensko matico minilo že nekaj časa, naj vas spomnimo, da je še mogoče poslati prispevke do 5. aprila 2021. Ob tej priložnosti vam še sporočamo, da smo opredelili tudi nagradni sklad natečaja, ki ga omogoča podjetje Krka. Zmagovalca prejmeta poleg paketa knjig tudi denarno nagrado za objavo esejev v reviji Anthropos in v Glasniku Slovenske matice, in sicer:·

350 evrov za zmagovalni esej v kategoriji dijaki in

350 evrov za zmagovalni esej v kategoriji študenti*

Vse piske in pisci bodo sprejeti v Klub mladih Slovenske matice, s tem pa bodo deležni vseh ugodnosti članov.

O čem naj pišete? Pišite o tem, kako doživljate ta negotovi čas, ki ga zaznamuje epidemija bolezni covid-19. Komu verjamete in kako sami zbirate informacije in jih oblikujete v smiselno celoto, ki vam pomaga razumeti, živeti in se konstruktivno odzivati na dogajanje. Lahko pa tudi o tem, kakšen status ima po vašem resnica v današnji družbi; kaj jemljemo kot resnično, kdaj se resnici izogibamo in kako na naš odziv vpliva virtualno okolje. Znamo preveriti podatke ali smo vse bolj podvrženi vzvodom, ki jih le stežka razkrijemo? In nemara še o tem, kako sami črpate iz osvojenega znanja in najgloblje intuicije, ko oblikujete lastna prepričanja in samosvoj pogled na svet, da bi postali gradniki prihodnosti z bogatim notranjim življenjem in jasnim mestom v družbi.

Možnosti je še veliko, mi pa bomo nagrajevali predvsem izvirnost, tehtnost in jasnost izraza.Vse dodatne informacije so dostopne na strani http://www.sfd-drustvo.si/natecaj-v-pisanju-eseja-za…/

Veselimo se vaših prispevkov!