Slovensko filozofsko društvo je torek, 24. novembra 2020, organiziralo drugi večer v sklopu dogodkov “Filozofija v matrici”, kjer se nam je pridružil dr. Andreas Oberprantacher, profesor za sodobno filozofijo na Univerzi v Innsbrucku. Prof. Oberprantacher je poznan po razumevanju nujnih in aktualnih razmer v družbi, pa tudi razumevanju manj poudarjanih vidikov vsakdanjosti. V sovzočju s tem je za nas pripravil predavanje z naslovom “The right to property: can it be (reasonably) justified?”, v katerem nam je predstavil pomen obnovitve in prenovitve vprašanj o lastninski pravici posameznika v družbi in konceptu posesti na sploh v času “nove običajnosti”, ki jo predpostavlja zdravstvena kriza ob nastopu COVID-19.

Prof. Oberprantacher se je moderatorju, podpredsedniku SFD dr. Gašperju Pircu, v etru Filozofije v matrici pridružil v torek, 24. novembra 2020 ob 20. uri, s prenosom na Zoomu in Facebook strani Slovenskega filozofskega društva (https://www.facebook.com/Slovenskofilozofskodrustvo). Pogovor je potekal v angleščini.

Videoposnetek z dogodka si lahko ogledate naši Youtube strani: https://youtu.be/EZgMK8GbrIQ