Slovensko filozofsko društvo vas vljudno vabi na prvi letošnji večer SFD in tretji dogodek v sklopu serije Filozofija v matrici, kjer se bo predsedniku društva, dr. Gašperju Pircu, pridružil prof. Nenad Miščević.
V pomembnem spisu K večnemu miru iz leta 1795 je Immanuel Kant vplivno zarisal idejo kozmopolitizma kot panorame branika svetovnega miru na gradnikih (pravice do) gostoljubja in univerzalnosti človekovih pravic.
Koncept kozmopolitizma je odmeval pri tako raznolikih mislecih kot so Habermas, Derrida in Appiah, zdi pa se, da je danes, v času pospešenih političnih nestabilnosti, trajajoče problematike migracij in, ne nazadnje, dolgotrajne izolacije, ki je postavila nove temelje za razumevanje pojma svetovne skupnosti, povpraševanje o perspektivi kozmopolitizma še toliko bolj aktualno.
Pogovor se bo pričel v torek, 12. januarja 2021 ob 20. uri, kot vselej pa ga bomo prenašali na Facebook profilu Slovenskega filozofskega društva.