• Datum:

Vljudno vabimo k udeležbi na 15. državnem tekmovanju v pisanju filozofskega eseja.

Državno tekmovanje iz filozofije bo potekalo v petek, 29. marca 2019, na Gimnaziji Novo mesto, Seidlova cesta 9, Novo mesto, z začetkom ob 9.30 uri.

Rok za prijavo na tekmovanje je petek, 22. marec 2019. Prijavnica naj bo posredovana na e-naslov uros.lubej@gimnm.org. Prijava naj vsebuje: naziv šole, ime in priimek mentorja/-ice, ter imena in priimke sodelujočih dijakov/-inj. Vsaka šola lahko prijavi do tri udeležence/-ke.

Udeleženci/-ke državnega tekmovanja morajo biti selekcionirani na šolski ravni. Mentorji/-ice so tudi ocenjevalci/-ke na tekmovanju.

Tukaj si lahko ogledate razpis tekmovanja s seznamom tem in priporočene literature.

Več informacij lahko dobite na spletnih naslovih Gimnazije Novo mesto in Slovenskega filozofskega društva.

Tekmovanje organizirata Slovensko filozofsko društvo in Gimnazija Novo mesto.

Vabljeni!